طرح گاز رسانی به ۲۰۰ روستا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده‌ی اعزامی دولت به استان در هفته‌‌ی دولت به بهره‌برداری رسید. به گزارش مهر گیلان ،این طرح‌ها صبح امروز در روستای طارمسر کوچصفهان بصورت همزمان با حضور دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر نجفی استاندار گیلان، […]

طرح گاز رسانی به ۲۰۰ روستا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده‌ی اعزامی دولت به استان در هفته‌‌ی دولت به بهره‌برداری رسید.

1191655069109_21928_u1[1]

به گزارش مهر گیلان ،این طرح‌ها صبح امروز در روستای طارمسر کوچصفهان بصورت همزمان با حضور دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر نجفی استاندار گیلان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قشرهای مختلف مردم به بهره‌برداری رسید.

برای اجرای این طرح‌ها ۱۰۰میلیارد تومان هزینه شده است.

لنگرود با ۲۸ روستا، لاهیجان ۲۵ روستا، سیاهکل ۲۴ روستا، فومن ۱۸ روستا و رشت ۱۶ روستا به ترتیب شهرستان‌هایی هستند که بیشترین تعداد طرح‌های افتتاحی گازرسانی را در هفته‌ی دولت امسال دارند.

شاخص گاز رسانی روستایی در گیلان از ۶۷ درصد در ابتدای دولت یازدهم به ۹۲ درصد رسیده است.

از سال ۸۸ تا ۹۲ به ۴۳۲ روستا روستا گاز رسانی شد این در حالی است که در سه سال دولت یازدهم به ۷۲۵ روستا گازرسانی شده است.

گفتنی است : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با استقبال استاندار گیلان وارد فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت شد.

وی در بدو ورود به گیلان با حضور در گلزار شهدای لولمان به مقام شامخ شهداء ادای احترام کرد.

سخنرانی در شورای اداری، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، بازدید از کتابخانه و تالار مرکزی رشت، دیدار با اصحاب رسانه فرهنگ و هنر، سخنرانی گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه دکتر جنتی به گیلان است./انتهای پیام