رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری باند جعل و چاپ اسکناس تقلبی در شرق تهران خبر داد. به گزارش مهر گیلان مراقب پول های تقلبی در بازار باشیدسرهنگ چهری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: اعضای این باند ۵ نفر بودند که یک نفر آنها ۴۵ ساله است و اقدام به چاپ […]

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری باند جعل و چاپ اسکناس تقلبی در شرق تهران خبر داد.

به گزارش مهر گیلان مراقب پول های تقلبی در بازار باشیدسرهنگ چهری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: اعضای این باند ۵ نفر بودند که یک نفر آنها ۴۵ ساله است و اقدام به چاپ اسکناس می کرد و ۴ نفر از آنها اسکناس های تقلبی را در شهر توزیع می کردند.
وی گفت: یکی از این افراد هنگام دادن پول های تقلبی به گیشه فروش بلیت در یکی از ایستگاه های مترو توسط پلیس مترو شناسایی و دستگیر می شود.

سرهنگ چهری ادامه داد: با دستگیری نامبرده تحقیقات از وی آغاز می شود و در کمتر از یک هفته اعضای این باند در شرق کشور و جنوب شرق تهران دستگیر می شوند.
وی گفت: متأسفانه چند ماه اعضای این باند فعالیت و حتی با دایر کردن رستورانی در جنوب شرق تهران پول های تقلبی را به مردم عرضه می کردند.­رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: از اعضای این باند پول های تقلبی که حدود ۱۰ میلیون تومان اسکناس ۱۰ هزار تومانی، ۵۰ هزار تومانی و صد هزار تومانی چاپ شده و آماده عرضه بود به دست می آید و چاپگرهای آنان نیز کشف و ضبط می شود.
وی گفت: حتی جاعلان سعی در چاپ دلار تقلبی داشتند که مراحل اولیه را طی می کردند اما با حضور مأموران پلیس آگاهی این نیت شوم آنها نقش بر آب شد.
سرهنگ چهری اضافه کرد: با توجه به شباهت پول های تقلبی چاپ شده با اسکناس های واقعی و عرضه آن در بازار ، مردم و صاحب فروشگاه ها حتماً دقت های لازم را در خصوص دریافت پول و مطابقت آن با استانداردهای بانک مرکزی انجام دهند و سعی کنند بیشترین دریافت پول آنها از بانک ها باشد و از اشخاص غیر پولی دریافت نکنند./  انتهای پیام