اداره کل هواشناسی گیلان درخصوص افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان هشدار داد.   به گزارش مهر گیلان  ،  مرکز گیلان مدیرکل هواشناسی استان امروز گفت: وزش باد گرم از امروز تا چهارشنبه هفته کنونی در ارتفاعات و دامنه‌ها و از شب چهارشنبه تا ظهر جمعه با تقویت جریانات جنوبی در همه مناطق […]

اداره کل هواشناسی گیلان درخصوص افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان هشدار داد.

 
به گزارش مهر گیلان  ،  مرکز گیلان مدیرکل هواشناسی استان امروز گفت: وزش باد گرم از امروز تا چهارشنبه هفته کنونی در ارتفاعات و دامنه‌ها و از شب چهارشنبه تا ظهر جمعه با تقویت جریانات جنوبی در همه مناطق جلگه‌ای گیلان برقرار است.
آقای دادرس افزود: دمای هوای استان نیز در این مدت ۶ تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد.
وی گفت: در این مدت با شمالی شدن جریانات هوایی بویژه در نواحی جلگه‌ای وقوع پدیده مه و یا رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی گیلان به فعالان بخش‌های مختلف کشاورزی، مرغداری‌ها، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران، باغداران و بخش‌های عمرانی و صنعتی توصیه کرد تمهیدات لازم را برای پیشگیری از هرگونه آسیب به عمل آورند.
آقای دادرس با بیان اینکه سرعت باد در این هفته به ۵۰ تا ۷۲ کیلومتر در ساعت خواهد رسید افزود: ارتفاع موج دریای خزر تا چهارشنبه هفته کنونی به ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر می‌رسد و برای فعالیت‌های دریانوردی و صیادی مناسب است.
دمای کنونی شهر رشت مرکز استان ۱۵ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۹۲ درصد است.
در ۲۴ ساعت گذشته منجیل با ۳۰ درجه سانتی گراد گرمترین و ماسوله با ۱۳ درجه سانتی گراد خنک‌ترین شهر‌های استان گیلان بودند./ انتهای پیام