معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از تشدید نظارت ها و استقرار تیم های عملیاتی در مناطق سیل زده، برای کاهش احتمال بروز بیماری در سیل زدگان خبر داد. به گزارش مهر گیلان ، دکتر علی داودی – معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان های تالش، املش و […]

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از تشدید نظارت ها و استقرار تیم های عملیاتی در مناطق سیل زده، برای کاهش احتمال بروز بیماری در سیل زدگان خبر داد.

به گزارش مهر گیلان ، دکتر علی داودی – معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان های تالش، املش و رودسر برای افزایش سرعت ارایه خدمات بهداشتی درمانی به سیل زدگان خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای سطح خدمات به مناطق سیل زده، افزایش نظارت ها و بررسی وضعیت آب آشامیدنی و بهداشت محیط و کنترل عوامل احتمالی بیماری زا و ایجاد خط نجات برای مادران باردار، از مهمترین موارد حایز اهمیت برای تشکیل این ستاد بود. در این خصوص، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تلاش است با تشدید نظارت ها و استقرار تیم های عملیاتی در مناطق سیل زده، احتمال بروز بیماری ها را به حداقل برساند.
دکتر داودی با اشاره به اهمیت رعایت بهداشت به ویژه بهداشت فردی در افراد سیل زده برای پیشگیری از شیوع برخی از بیماری ها، افزود: در حال حاضر تمامی مراکز بهداشتی درمانی گیلان در آماده باش کامل برای ارایه خدمات می باشند.