رِییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امسال ۷۷ هزار کارت زرد خریداری شده است گفت : ۲۷۰ هزار هکتار از باغات زیتون گیلان در سال جدید جوان‌سازی شده است. به گزارش مهر گیلان ، علیرضا شعبان نژاد با اشاره به اینکه ۸۰ درصد اقتصاد شهرستان رودبار از سبد تولیدی زیتون تأمین می‌شود اظهار […]

رِییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امسال ۷۷ هزار کارت زرد خریداری شده است گفت : ۲۷۰ هزار هکتار از باغات زیتون گیلان در سال جدید جوان‌سازی شده است.

زیتون

به گزارش مهر گیلان ، علیرضا شعبان نژاد با اشاره به اینکه ۸۰ درصد اقتصاد شهرستان رودبار از سبد تولیدی زیتون تأمین می‌شود اظهار داشت: ۸۳۵۹ هکتار از باغات رودبار به کشت زیتون اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن زیتون از این باغات برداشت می‌شود افزود: در مبارزه با آفت مگس زیتون در تلاش هستیم که این آفت به سال بعد انتقال پیدا نکند.
شعبان نژاد ریشه‌کن کردن آفت مگس زیتون را کاری دشوار عنوان کرد و افزود: با مدیریت در کنترل این آفت می‌توان خسارات ناشی از آفت مگس را در باغات زیتون رودبار کاهش داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ۲۹ دستگاه ردیابی آفات در هر ۵ روز آنالیزی از وضعیت آفات باغات زیتون را گزارش می‌دهند افزود: با همکاری کشاورزان و ورود دستگاه‌های مختلف در کنترل این آفت توانسته‌ایم از پیشروی و طغیان آفت مگس زیتون در باغات رودبار جلوگیری کنیم.
شعبان نژاد با بیان اینکه هشت تیم کاری در رابطه با مبارزه آفت مگس زیتون در باغات مستقر و با کشاورزان در ارتباط هستند تصریح کرد: آموزش‌های لازم در خصوص مبارزه و جلوگیری از پیشروی این آفت از طریق هشت تیم مستقر به کشاورزان باغدار ارائه می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه در سال گذشته ۱۵۰ کارت زرد رایگان در راستای مبارزه با این آفت در بین کشاورزان توزیع شده است افزود: طبق دستور وزارت جهاد کشاورزی طرح مبارزه با آفات باید ۵۰ درصد از سوی کشاورزان پرداخت شود با وجود این دستور در سال گذشته توزیع کارت زرد به‌صورت رایگان در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امسال ۷۷ هزار کارت زرد خریداری شده و با مشارکت ۵۰ درصدی  مردم در بین کشاورزان توزیع می‌شود خاطرنشان کرد: ۲۷۰ هزار هکتار از باغات زیتون گیلان در سال جدید جوان‌سازی شده است./انتهای پیام