رییس سازمان محیط زیست کشور، گفت: نباید هیچ فرصتی را برای احیای تالاب انزلی از دست بدهیم . به گزارش مهر گیلان ، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان،دکتر عیسی کلانتری، امروز در حاشیه بازدید از تالاب انزلی، گفت: احیای تالاب انزلی از مهمترین کارهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور است . […]

رییس سازمان محیط زیست کشور، گفت: نباید هیچ فرصتی را برای احیای تالاب انزلی از دست بدهیم .

به گزارش مهر گیلان ، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان،دکتر عیسی کلانتری، امروز در حاشیه بازدید از تالاب انزلی، گفت: احیای تالاب انزلی از مهمترین کارهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور است .

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید رویکرد بسیار مطلوبی در حفاظت از محیط زیست کشور دارد، افزود: علیرغم همه مشکلات شاهد بودیم، دولت دریاچه ارومیه را از نابودی نجات داد .

کلانتری، خاطرنشان کرد:با شیوع بیماری لکه سفید، میگوی جنوب کشور در حال نابود شدن بود و با انجام اقداماتی جدی،طی یک ماه این بیماری از بین رفت .

وی با بیان اینکه نانو فیزیک است و شیمی نیست، فیزیک به محیط زیست آسیب نمی‌زند،گفت: امروز طرحی توسط محققین دانشگاه اصفهان ارایه شد. با اجرای این طرح در ابتدا ۳هزار هکتار در بخش غربی تالاب انزلی احیا خواهد شد .

کلانتری با بیان اینکه تالاب انزلی فقط مختص گیلان نیست و یک ثروت ملی است، تصریح کرد: امسال نباید به هیچ وجه فرصت احیای تالاب را از دست بدهیم .

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، تاکید کرد:حداکثر تا دو هفته دیگر تکلیف متقاضی مجری احیای تالاب مشخص می‌شود .

وی در ادامه با اشاره به معضل پسماند در استان‌های شمالی،خاطرنشان کرد: باید وضعیت پسماند شمال کشور را از سایر استان‌های کشور جدا کنیم .

کلانتری با بیان اینکه شمال کشور در اثر پسماند در حال از بین رفتن است، گفت:ظرف سه سال آینده مشکل پسماند استان باید حل شود.