عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان،(شنبه‌شب) با حضور رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد. به گزارش مهر گیلان ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این مراسم که هزاران نفر از گروه های مختلف مردم و جمعی از مسئولان نظام حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین […]

عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان،(شنبه‌شب) با حضور رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

????? ?? ??????? ???? ???? ???? ?? ?????? ???? ?????به گزارش مهر گیلان ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این مراسم که هزاران نفر از گروه های مختلف مردم و جمعی از مسئولان نظام حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی با تبیین عناصر قیام تاریخ‌ساز کربلا، فداکاری و ایثار را مهمترین عنصر خواند و گفت: در مکتب عاشورا، مهمترین معروف تشکیل نظام و حکومت دینی است و حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) از همه هستی خود برای عزت دین گذشت.
وی با بیان اینکه امام حسین (علیه‌السلام) به ما یاد داد که در عرصه فداکاری برای دین خدا هیچ مرزی وجود ندارد، افزود: امروز که با عنایت حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) و فرهنگ عاشورا پرچم حاکمیت دین در کشورمان بلند است، باید همه تلاش کنیم تا این پرچم در اهتزاز بماند.
همچنین در این مراسم آقایان ماشاءالله عابدی و منصور ارضی مرثیه‌ خوانی کردند.
عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه السلام با حضور رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) تا پنجشنبه ۲۲ مهر (یازدهم محرم) ادامه دارد./انتهای پیام