نماینده ولی فقیه در دیدار با شهردار رشت: رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است. نماینده ولی فقیه در دیدار با شهردار رشت: رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است. ناصر حاج محمدی شهردار رشت با آیت الله فلاحتی نماینده ولی […]

نماینده ولی فقیه در دیدار با شهردار رشت: رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است.
نماینده ولی فقیه در دیدار با شهردار رشت: رودخانه های گوهر رود و زرجوب، پسماند و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت است. ناصر حاج محمدی شهردار رشت با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار نمود.

به گزارش مهر گیلان ، آیت ‌الله رسول فلاحتی در دیدار با ناصر حاج محمدی با تاکید بر لزوم اشراف شهردار جدید به مسائل مختلف شهری اظهار کرد: مدیری که مدیریت هایی در سطح کلان کشور و در مراکز مختلف داشته زمانی که وارد عرصه جدیدی میشود دیگر نیاز ندارد تمام جوانب را به طور عمیقانه نگاه کند البته در مورد موقعیت جغرافیایی و بومی منطقه باید بررسی و رصد داشته باشد.

وی به ۴ ویژگی یک مدیر در راس هرم اشاره کرد و افزود: یک مدیر خوب باید دارای دست پاک باشد، دارای چشم پاک باشد، بینش مدیریتی او بالا بوده و از فهم مدیریتی قوی برخوردار باشد و چهارم اینکه فاضل و عالم باشد زیرا هر فردی که در مسئولیتی میگمارند اگر نتواند عالمانه کار کند، موفق نیست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مدیری موفق است که بتواند افق‌ ها را به خوبی ببیند، تصریح کرد: در عین حال یک مسئول باید بتواند نزدیک را خوب ببیند اما در ورای آن یک مدیر خوب مدیری است که از اراده قوی برخوردار باشد.

آیت‌ الله فلاحتی، اراده قوی را سبب موفقیت یک مسئول دانست و بیان کرد: داشتن طرح و برنامه حائز اهمیت بوده، زیرا انسان موفق کسی است که طرح و برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: یک مسئول در صورتی موفق است که همیشه در حال نوآوری و در تدارک طرح جدیدی باشد ضمن اینکه باید طراح و برنامه ‌ریز باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه آدم بی ‌برنامه موفق نیست، خاطرنشان کرد: نخستین برنامه‌ ریز باید خود مسئول باشد اما در عین حال اتاق اندیشه ‌ورز و برنامه‌ ریز داشته باشد.

آیت ‌الله فلاحتی، تصدی شهرداری را متفاوت با مسئولیت استاندار، فرماندار، دستگاه قضا و دیگر مسئولان ذکر کرد و گفت: توجه به ترافیک شهری، وضعیت کوچه ‌ها، پسماند، رودخانه ‌های شهر و آب‌بندان‌ های کوچک شهر حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه یک شهردار در ماه نخست باید به امور شهر خود واقف باشد، اظهار کرد: دانستن اولویت ‌ها در حوزه شهری بسیار مهم است.

امام جمعه رشت، رودخانه‌ های گوهر رود و زرجوب را معضلی عنوان کرد که مانند خوره برای شهر رشت رنج‌ آور است و یادآور شد: در گذشته رودخانه‌ های مذکور بسیار زیبا بودند و منبع گردشگری رشت محسوب میشدند اما امروز آلوده ‌ترین رودخانه ‌ها هستند و به ویرانه تبدیل شدند.

آیت ‌الله فلاحتی با بیان اینکه رودخانه‌ های گوهر رود و زرجوب، پسماند سراوان و فاضلاب ۳ اولویت شهر رشت برای پیگیری است، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشت توسعه بسیاری پیدا کرده اما در بعضی از مناطق این شهر با کوچک‌ ترین باران، فاضلاب وارد خیابان میشود.

وی، خواستار جذب سرمایه ‌گذار برای احیای تالاب عینک رشت شد و افزود: استخرهای کوچک میتوانند برای شهر جذب گردشگر داشته باشد و این امر موجب ایجاد منابع مالی برای شهرداری می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نداشتن همکاران و همیاران همفکر مدیر را متزلزل میکند و نمیتواند به هدف برسد، بیان کرد: همکاران و همیاران همفکر باید در شهرداری پیدا کنید در عین حال با شورای شهر تعامل داشته باشید.

آیت ‌الله فلاحتی، رشت را شهر باران و رطوبت توصیف کرد و گفت: از کارخانه آسفالت باید بازدید هایی داشته باشید تا آسفالت استاندارد برای خیابان ‌ها، کوچه ‌ها و معابر رشت تولید کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شهرداری رشت با تراکم بسیار نیرو مواجه است، اظهار کرد: به شما پیشنهاد نمیکنم آنها را حذف کنید ضمن اینکه مطالبات حقوق آنها باقی مانده است و باید به موقع پرداخت شود.

وی، آپارتمان ‌سازی در کوچه‌ های باریک ۴ متری را از دیگر معضلات شهر رشت برشمرد و یادآور شد: از آپارتمان‌ سازی در کوچه ‌هایی که قانون شهر سازی اجازه نمیدهد، جلوگیری کنید.

به ‌دنبال نظارت مردمی در اجرای برنامه ‌های شهر رشت هستیم

شهردار جدید رشت نیز در دیدار مذکور به اشراف کامل آیت‌ الله فلاحتی به مسائل شهری اشاره کرد و گفت: سالها شهردار بودم و با ائمه جمعه بسیاری ارتباط داشتم اما انصافاً حضرتعالی را در امور شهری یک مهندس میبینم.

ناصر حاج‌ محمدی، خواستار همکاری ائمه جماعات در اجرای برنامه ‌های شهر رشت با شهرداری شد و افزود: انتظار داریم امامان جماعت مساجد بازوی شهردار باشند.

وی با بیان اینکه به‌ دنبال نظارت مردمی در اجرای برنامه ‌های شهر رشت هستیم، تصریح کرد: آثار نظارت مردمی را به سرعت مشاهده خواهید کرد و مطمئن باشید از این روش لذت میبرید.

شهردار رشت، این شهر را دارای قابلیت بسیار برای توسعه دانست و بیان کرد: امیدوارم با کمک حضرتعالی رشت را سرآمد شهرهای ایران کنیم