آئین گرامیداشت  هفته  دفاع مقدس  با همکاری  پایگاه  مقاومت  حمزه  سید الشهداء، دفتر  امور ایثارگران  و روابط  عمومی  شرکت  سهامی  برق منطقه ای  گیلان در محل نماز خانه شرکت سهامی  برق منطقه ای  گیلان  برگزار شد .   به گزارش مهر گیلان ،دراین مراسم  جمعی از  معاونین ، مدیران، کارکنان  شرکت  سهامی  برق منطقه ای  […]

آئین گرامیداشت  هفته  دفاع مقدس  با همکاری  پایگاه  مقاومت  حمزه  سید الشهداء، دفتر  امور ایثارگران  و روابط  عمومی  شرکت  سهامی  برق منطقه ای  گیلان در محل نماز خانه شرکت سهامی  برق منطقه ای  گیلان  برگزار شد .fc310812beb62d809c347c4d9e266beb
  به گزارش مهر گیلان ،دراین مراسم  جمعی از  معاونین ، مدیران، کارکنان  شرکت  سهامی  برق منطقه ای  گیلان  و خانواده  های معظم  شهدا  حضور داشتند.
سردار  مهدی  کاظم  پور جانشین  فرماندهی سپاه  قدس  گیلان در این مراسم  با گرامیداشت   هفته  دفاع مقدس  و ارج  نهادن به یاد و خاطرات  ۸۰۰۰  شهید  گرانقدر  استان گیلان  و ۸  شهید والا مقام  شرکت سهامی  برق  منطقه ای  گیلان گفت: شهدای  گرانقدر دفاع مقدس و شهدای  مدافعین  حرم باعث عزت  مسلمین  شدند .
 کشورهای سلطه گر و سلطه  پذیر
جانشین  فرماندهی  سپاه  قدس  گیلان  با اشاره  به ارزیابی  کشورهای  دنیا در بخشی  از سخنان  خود گفت :  تا قبل از پیروزی  انقلاب  اسلامی  در نگاه  به تاریخ  جهان  ، کشورهای  دنیا  به دو قسمت  سلطه گر  یا سلطه پذیر  تقسیم  شده بودند  و هیچ کشوری  در جهان  وجود نداشت  که سرنوشت   و استقلال  کشور  خود را رقم بزند و حتما  استکبار  جهانی  و قدرت های جهانی  برای  آنها  تصمیم  می گرفت .
جایگاه  ویژه  کشور  جمهوری  اسلامی  ایران
وی افزود: کشور  جمهوری  اسلامی  ایران  در نقطه  ای از  جفرافیای  جهان  قرار دارد که  استکبار  به کشور  ما نیاز دارد و هنوز هم  به  دنبال منافع  خود است چون  ۶۰ درصد  از انرژی جهان از  منطقه  ما باید عبور کند .
وی اضافه کرد : بعد از پیروزی  شکوهمند  انقلاب  اسلامی،  استکبار جهانی به شیوه ها و حیله های مختلف   دست زد  تا  اسلام  آمریکایی  و انگلیسی  یا اسلام  سکولاریسم  را در کشور  ما پیاده کند .
اسلام  ناب  محمدی  (ص)
جانشین  فرماندهی  سپاه قدس گیلان  با اشاره  به جهان بینی  و رهبری  بنیانگذار  نظام  مقدس جمهوری  اسلامی  گفت:  حضرت  امام خمینی  (ره )  پایه  گذار  نظام  مقدس  جمهوری  اسلامی  از همان  ابتدای  کار  ترفندهای  آنان را خنثی کرد و اسلام  ناب  محمدی  (ص ) را با پیروزی  شکوهمند  انقلاب اسلامی  در کشور  ما حاکم  کردند.
وی افزود :  انقلاب  اسلامی  ما با همه  انقلاب  های  جهان  متفاوت  بود  و تعارض  مستقیم  با قدرت  های  سلطه  گر داشت  و همین  تفکر  باعث   نگرانی قدرت های  استکبار  جهانی  شد .
خنثی  شدن توطئه ها
وی  اضافه کرد :  استکبار  جهانی در گام اول   به نیروهای  داخلی  خود  دل خوش  کرد و توطئه  هایی را دامن زد ولی  انقلاب اسلامی  متکی  به ائمه  اطهار  و در راس آن ولی فقیه  حاکم  بود  توانست همه  توطئه های  آنان را در بحث  آذربایجان  ،گلستان خوزستان، سال  ۵۸  در انزلی  و…  یکی  بعد از  دیگری  خنثی  کند  و استکبار  جهانی  از تهدیدهای  داخلی ره به جایی  نبرد.
مردم  صاحب  اصلی  جنگ
جانشین  فرماندهی  سپاه  قدس  گیلان  آنگاه  به جنگ  تحمیلی  و ۸  سال دفاع مقدس  اشاره کرد و گفت :  استکبار جهانی  با  دو هدف  جنگ  علیه  نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایران  را طرح  ریزی کرد و از  ۳۱  شهریور ماه  سال  ۵۹  جنگ   همه  جانبه ای  علیه ایران  آغاز کردند و در گام  اول  قصد  رسیدن  ۳  الی ۷ روزه  به مرکز نظام  را در سر داشتند و برای  سقوط نظام  مقدس  جمهوری اسلامی  خود  را آماده  کرده  بودند .
وی افزود :  اما به حول  قوه  الهی  در همان  اوایل  به مدت  ۳۴  روز  با مقاومت  جانانه  مردم  آبادان  و خرمشهر  متوقف  شدند .
وی  اضافه کرد :  هدف  دوم استکبار  جهانی  این بود که استانهای  اقتصادی  را از کشور  جمهوری اسلامی  جدا کند و با این  استانها ، کشوری  مانند رژیم  اسغالگر  قدس  تشکیل  دهد اما حضرت  امام خمینی  (ره)  در اولین  حرکت  جنگ  را   به بحث  تکلیف  گرایی  تبدیل  کرد و دفاع مقدس  را به عنوان  یک تکلیف  الهی  خواند و شکست  و پیروزی  را بی معنی  دانست و مردم  صاحب  اصلی  جنگ  شدند و هر کسی که توانایی  داشت   برای   دفاع مقدس  به جبهه  های نبرد حق علیه  باطل عزیمت کرد و بقیه  مردم  نیز  از رزمندگان   سلحشور  خود پشتیبانی  کردند .
 بیرون  راندن  دشمن   متجاوز
وی در بخشی  دیگر از سخنان  خود افزود :  حضرت  امام (ره )  خود  باوری  مردم  را تقویت کرد و    رزمندگان  اسلام   بر اساس  اصل  خود  باوری  با شکستن   خطوط  دشمن   به اهداف   مورد نظر  دست می یافتند  و علاوه بر آن  با تشکیل  بسیج  مستضعفین  از سال  ۱۳۶۰  ورق  جنگ  عوض  شد و با شروع  عملیات  های مشترک  ارتش  و سپاه ، بیرون راندن  دشمن  متجاوز  شروع  شد  و پیروزیهای   دلاور  مردان  سلحشور  ما کم کم  آغاز شد .
عراق  با امکانات  استکبار جهانی
وی  افزود :  در جنگ  تحمیلی  ۲۸  کشور  به عراق   نیرو  اعزام  کردند و ۷۵  کشور   تفکر  خاص  نظامی ارائه دادند و به عبارتی  دیگر  همه  امکانات  استکبار جهانی  برای  عراق  سرازیر  شد تا علیه  جمهوری  اسلامی  ایران  اقدام کند .
تفکر  جهادی و بسیجی  حضرت  امام (ره)
وی اضافه کرد :  تفکر  جهادی  و بسیجی   حضرت  امام (ره)  همه  توانمندیهای  استکبار جهانی  را خنثی  کرد و رزمندگان  اسلام  با همین  تفکر  جهادی و بسیجی  پیشروی کردند  و در سال  ۱۳۶۲  اکثر  زمین های  اشغال  شده  کشور ما آزاد شد.
وی  یاد آور شد : با هدایت  و رهبری  ولایت  فقیه  و پشتیبانی  ملت و خود  باوری  و خود اتکایی  رزمندگان  سلحشور، در ۸  سال  دفاع  مقدس  ،  دشمن  و استکبار جهانی  به هیچ  یک  از اهداف  خود  نرسید .
دستاوردهای  دفاع مقدس
جانشین  فرماندهی  سپاه  قدس  گیلان  در بخشی  دیگر از  سخنان   خود  به دستاوردهای  دفاع مقدس  اشاره کرد و گفت :  در دفاع مقدس  به شاخصه های  مهمی  مانند ، اعتماد به نفس  ،  خود باوری ، شکوفایی   استعدادها، خلاقیت  ها ، رشد  باورهای  دینی ،  تولد  تفکر   بسیجی ، رشد  فضایل  اخلاقی  و معنوی  ، تحول  در صنایع   دفاعی  کشور  ، حضور  داوطلبانه مردم در صحنه  های نبرد و… دست  یافتیم  و نظام  مقدس  جمهوری  اسلامی  ایران  برای  همیشه  بیمه  شده  است .
اقتصاد مقاومتی
وی افزود :  در شرایط  فعلی  نیز  با اجرای  طرح های  اقتصاد مقاومتی  قادر  هستیم  نیازهای  کشور  را تامین  کنیم.
وی اضافه کرد :  به عنوان  رئیس  جهاد اقتصادی  سپاه  در طی  ۴ سال  ۱۴۱۵ شغل  ایجاد  کردیم  و در سال  جاری  نیز   حسب   برنامه ریزی  کارخانجاتی  که با اندک  بودجه  راه اندازی شوند  به آنها کمک مالی  خواهیم کرد  تا چرخ  دنده های صنعت  به گردش   درآید  و اشتغال  و تولید  پایدار ایجاد شود .
گفتنی  است  در بخش  پایانی  این مراسم  به تنی  چند از  خانواده های  معظم  شهدا و رزمندگان  اسلام  در دوران  دفاع مقدس  لوح  تقدیر اهداء شد./انتهای پیام