رئیس جمهور: روابط تجاری ما با دنیا رو به رونق است، کارخانه ها از حالت رکود خارج می شوند و این یعنی رونق اقتصادی و اینکه حرکت کشور رو به پیشرفت است. به گزارش مهر گیلان ، اقای روحانی در جمع مردم خونگرم شهرستان خمین با اشاره به اینکه شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی مهم‌ترین […]

رئیس جمهور: روابط تجاری ما با دنیا رو به رونق است، کارخانه ها از حالت رکود خارج می شوند و این یعنی رونق اقتصادی و اینکه حرکت کشور رو به پیشرفت است.446554_253
به گزارش مهر گیلان ، اقای روحانی در جمع مردم خونگرم شهرستان خمین با اشاره به اینکه شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی مهم‌ترین شعار ما خواهد بود، گفت: انقلابی بودن یعنی همین شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و همه انقلاب ما و نظام اسلامی ما در این شعار خلاصه شده است.

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ و پرشور مردم خمین، با بیان اینکه نام خمین با شخصیت ‏بزرگی ‏چون امام جاودانه است، اظهارداشت: امام خمینی پرچمی را به اهتزاز در آورد که با ‏پیشگامی نخبگان ‏و جوانان موجب تحقق حکومت دینی و مردمی شد.‏

رئیس جمهور افزود: امام خمینی(ره) راه را برای نقش آفرینی نسل جوان و بانوان در پیشرفت تمدن اسلامی گشود و امام (ره)، اسلام راستین و مردمسالاری دینی؛ و راه پیروزی در برابر قدرتها را آموخت.

وی گفت:گرفتن حق ملت ایران در مذاکره با ۶ قدرت جهانی منبعث از آموزه های امام و هدایت رهبر معظم انقلاب در همان مسیر بود.

* اشتغال خالص به ۷۱۴ هزار نفر در سال رسیده است
رئیس جمهور گفت: در یک سال گذشته اشتغال خالص در کشور به ۷۱۴ هزار نفر رسیده است.

آقای روحانی در جمع مردم شهرستان خمین افزود: زمانی که قیمت نفت ۱۲۰ و ۱۴۰ دلار بود متاسفانه از سال ۸۶ تا ۹۱ اشتغال خالص سالانه ۱۲ هزار نفر بود در حالی که در یک سال گذشته اشتغال خالص ما به ۷۱۴ هزار نفر رسیده است.

رئیس جمهور گفت: این آمار اخیر مرکز آمار ایران است و ما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

وی افزود: سالانه باید یک میلیون شغل ایجاد کنیم تا بتوانیم معضل بیکاری را حل کنیم .

رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه استان ها و همه ایران باید دست به دست هم دهیم گفت: امروز در کشور وحدت و اتحاد در سایه رهبر فرهیخته در کشور ما وجود دارد .

وی افزود: امروز امنیت در سایه رزمندگان بسیج، سپاه، ‌ارتش و نیروی انتظامی برقرار است و روابط تجاری ما با دنیا رو به رونق است و کارخانه ها از حالت رکود خارج می شوند .

آقای روحانی با اشاره به سخنان اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات لازم را دریافت کرده اند گفت: این یعنی رونق اقتصادی و اینکه حرکت کشور رو به پیشرفت است.

رئیس جمهور یکی از راه های اشتغال را رونق صنعت گردشگری دانست و افزود: جهان اسلام و مردم ایران عاشق این هستند که زادگاه امام خمینی(ره) را از نزدیک ببینند و زیارت کنند و به همین دلیل باید شهرستان خمین را برای جذب گردشگر آماده کنیم.

آقای روحانی گفت: رونق کشاورزی،‌ صنعتی شدن کشاورزی و راه اندازی بنگاه های اقتصادی از دیگر راه های اشتغالزایی است.

* دولت یازدهم در فکر تشکیل «شبکه ملی اطلاعات» است
رئیس جمهور گفت: ‌دولت یازدهم در فکر تشکیل شبکه ملی اطلاعات است و قدم های بسیاری در زمینه زیرساخت برداشته است و این کار به معنای اشتغال جدید است.

آقای روحانی در جمع مردم شهرستان خمین افزود: این شهرستان نیاز به اینترنت پرسرعت دارد.

رئیس جمهور اظهار داشت: اگر می خواهیم در دنیای امروز رابطه برقرار کنیم، گردشگر جذب کنیم و اگر می خواهیم با فناوری های نوین اشتغال به وجود بیاوریم یکی از راه های آن این است که بتوانیم در فناوری ارتباطات و اطلاعات، شهرها و روستاها را به شبکه اینترنت پرسرعت متصل کنیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه سنگینی درقبال خمین به دوش داریم و هرچه شما بگویید حق با شماست.

آقای روحانی گفت: ما ملت ایران همه وامدار مردم خمین و فرزند این سرزمین حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

وی افزود: قدم های خوبی برای تأمین آب آشامیدنی مردم برداشته شده است و باید قدم های بعدی نیز برداشته و تصفیه خانه آب ایجاد شود و مردم بتوانند از آب سالم و گوارا استفاده کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: دیروز پس از سال ها فراز و نشیب، بزرگراه اراک به خمین متصل شد و باید از صبر شما تشکر کنم که این جاده پس از سال ها به ثمر نشست.

وی افزود: این مسیر باید ادامه پیدا کند، راه اصلی اراک به خمین به ثمر رسید ولی البته دولت بدهکار است و در این سفر تصمیم گرفتیم بدهکاری های دولت در این حوزه را پرداخت کنیم.

آقای روحانی اظهار داشت:‌ همچنین برای باند دوم مسیر دلیجان به خمین و خمین به الیگودرز، اعتباری ۱۴٫۸ میلیارد تومانی اختصاص دادیم.

وی افزود: برای راه اصلی خمین به محلات در این سفر ۱۰ میلیارد تومان اختصاص دادیم.

رئیس جمهور گفت: همچنین در این سفر تصمیم گرفتیم بیمارستان جایگزین بیمارستان امام خمینی (ره) که از لحاظ ساختمانی باید تجهیز شود صورت گیرد و ۲۲ میلیارد تومان برای این بیمارستان اختصاص داده شد.

وی ضمن ابراز امیدواری برای مردم خمین جهت استفاده از شرایط بهداشتی بهتر گفت: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان خمین دیروز افتتاح شد.

رئیس جمهور گفت: بهره برداری از شبکه نسل سه ایرانسل هم در خمین ان شاء‌الله آغاز می شود .

وی افزود: اجرایی کردن طرح مهم پتروشیمی در خمین در دستور کار است و وزیر صنعت، معدن و تجارت مامور این اقدام شده است و ان شاءالله کارخانه خودروسازی در این شهرستان دنبال خواهد شد.

آقای روحانی در جمع مردم خمین گفت: در همینجا به استاندار، فرماندار، امام جمعه و نماینده مجلس تاکید می کنم تا هر دو طرح را دنبال کنند و خود من هم با همه قدرت حمایت خواهم کرد تا این دو طرح مهم اجرایی شود.

رئیس جمهور در پایان از استقبال گرم و میزبانی مردم شهرستان خمین قدردانی کرد./انتهای پیام / صداو سیما