با تلاش کارکنان گاز استان گیلان، گاز بیش از ۳۵۰ خانوار سیل زده در تالش وصل شد بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل در شهرستان تالش که از ساعت۲ بامداد روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه آغاز گردید، بعلت تخریب و پارگی لوله های شبکه، گاز ۴۲۸ مشترک در روستاهای تالش و اسالم قطع شد. […]

با تلاش کارکنان گاز استان گیلان، گاز بیش از ۳۵۰ خانوار سیل زده در تالش وصل شد

بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل در شهرستان تالش که از ساعت۲ بامداد روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه آغاز گردید، بعلت تخریب و پارگی لوله های شبکه، گاز ۴۲۸ مشترک در روستاهای تالش و اسالم قطع شد.

به گزارش مهر گیلان – سیل در روستاهای روستاهای پی سرا جوکندان، کری جوکندان، سراگاه بخش مرکزی و همچنین روستاهای گیجاو و سیاه بیل اسالم سبب ایجاد آسیب به تاسیسات گاز و قطعی گاز بیش از ۲۶۰ مشترک گردید که این آمار با گسترش سیل به سایر مناطق شهرستان تالش به ۴۲۸ مشترک افزایش یافت.

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این موضوع اظهار داشت: با توجه به اخطار سازمان هواشناسی و نیز تجربه چهار سیل بزرگ در گیلان در سال ۹۷، تمهیدات لازم برای مواجهه با این بحران صورت پذیرفت و کلیه پرسنل این شرکت به حالت آماده باش درآمدند.

وی در همین راستا بیان نمود: همکاران اداره گاز تالش از اولین ساعات حادثه با تشکیل تیم های امدادی در مناطق سیل زده حاضر شدند و بجهت عبور سیلاب از سطح جاده ها، با پیاده روی چند کیلومتری برای برطرف نمودن خسارات وارده به تاسیسات گاز در مناطق سیل زده اقدام نمودند.

مهندس اکبر گفت: متاسفانه سیل صدمات زیادی را در منطقه تالش ایجاد کرده و به تاسیسات و لوله های گاز هم در برخی از مناطق آسیب وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: با برنامه ریزی و تمهیدات انجام شده ۳ گروه عملیاتی به نقاط حادثه دیده اقدام شدند که تا عصر همان روز یکشنبه توانستند با تمهیدات بعمل آمده و انجام تعمیرات، جریان گاز بالغ بر ۳۰۰ مشترک را دوباره برقرار نمایند.

مهندس اکبر اظهار داشت: هم اکنون جریان گاز ۴۳ خانوار قطع می باشد که مسیر دسترسی به آنها توسط سیل از بین رفته و برای وصلی مجدد گاز، نیاز به ایجاد دوباره راه و رفع پارگی شبکه ها می باشد.

وی در پایان از ساکنین مناطق سیل زده تقاضا نمود تا در طول مدت قطع جریان گاز از دستکاری تجهیزات گازرسانی جداً خودداری نموده و در صورت بروز هر گونه اشکال با مرکز پیام و اتفاقات شرکت گاز به شماره ۱۹۴ تماس حاصل فرمایند.