معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت که گیلان به رعایت قیمت مصوب گوشت مرغ پایبند است. به گزارش مهر گیلان؛ آرش فرزام صفت در ستاد استانی تنظیم بازار که به ریاست استاندار گیلان برگزار شد و فرمانداران شهرستان ها نیز به صورت ارتباط تصویری در جلسه حضور داشتند؛ در گزارشی علت کمبود مرغ دولتی […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت که گیلان به رعایت قیمت مصوب گوشت مرغ پایبند است.

به گزارش مهر گیلان؛ آرش فرزام صفت در ستاد استانی تنظیم بازار که به ریاست استاندار گیلان برگزار شد و فرمانداران شهرستان ها نیز به صورت ارتباط تصویری در جلسه حضور داشتند؛ در گزارشی علت کمبود مرغ دولتی در برخی شهرستان‌ها را تشریح و بیان کرد: در گیلان قیمت‌های مصوب رعایت می‌شود اما در برخی از استان های همجوار قیمت مرغ به حدود ۳۰ هزار تومان رسیده است.

وی علت برخی کمبود ها را خروج مرغ از مرزهای استان دانست و افزود: دولت برای تامین کالاهای اساسی بویژه آرد، یارانه های هنگفتی پرداخت می کند و شایسته نیست در شرایط سخت تحریمی، بخشی از سهمیه ی آرد دولتی به صورت خارج از شبکه در بازار آزاد یا برخی کارخانجات خوراک دام عرضه شود.

فرزام صفت همچنین با استناد به گزارش‌های دریافتی از شهرستان‌ها، علت اصلی کمبود مرغ را برخی ناهماهنگی‌ها در سطح دو سازمان جهاد کشاورزی و صمت عنوان و اضافه کرد: تشدید نظارت‌ها اصلی ترین راهکار برای پیشگیری از بروز محدودیت در روند توزیع کالاهای اساسی است.

فرهاد دلق پوش دبیر ستاد تنظیم بازار گیلان نیز در گزارشی اعلام کرد: از ابتدای شهریور تا پایان آبان‌ماه امسال بیش از ۲۰ هزار مورد بازرسی در سراسر استان عملیاتی و دو هزار و ۷۷ پرونده در تعزیرات تشکیل شده و در پی آن متخلفان ۳۱۵ میلیارد ریال جریمه شده اند.

در این نشست هر یک از فرمانداران شهرستان های مختلف گیلان بطور ارتباط تصویری نظرات خود را در خصوص علل و نحوه رفع برخی محدودیتهای پیش آمده در حوزه توزیع کالاهای اساسی عنوان کردند.