به گزارش مهر گیلان -مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به گزارش سامانه هشدار سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر کاهش دما و یخبندان از امشب (جمعه) تا دوشنبه به کشاورزان هشدار دارد تا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی محصولاتشان و تدارک گرمایش مناسب برای مستحدتاث شان اقدام کنند. امیر مرادی روز […]

  • به گزارش مهر گیلان -مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به گزارش سامانه هشدار سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر کاهش دما و یخبندان از امشب (جمعه) تا دوشنبه به کشاورزان هشدار دارد تا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی محصولاتشان و تدارک گرمایش مناسب برای مستحدتاث شان اقدام کنند. امیر مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس احتمال سرمازدگی باغ ها و درختانی چون مرکبات و نیز خسارت به مرغداری ها و دامداری ها وجود دارد از این رو اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی زندگی انجام دهند.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان آسمان استان برای امروز (جمعه) نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد و بتدریج کاهش ابر و طی شب یخبندان خواهد بود.

مقاومت درختان در مقابل سرما بستگی به نوع درخت، مدت سرما، رسی و آبدار بودن خاک، وجود باد، ارتفاع باغ از سطح دریا و بالاخره شادابی و در حال رشد بودن درختان دارد، به طور کلی برگ ها در صفر درجه سلسیوس خسارت می بینند و با از دست دادن کلروفیل سفید شده و می ریزند.

۳۵ درصد اراضی استان نیز زیر کشت محصولات زراعی و باغی است و بنابر آمارها ۳۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی فعالیت دارند که معادل ۲۸ درصد جمعیت شاغل استان است.