استاندار گیلان اعلام کرد : شهرستان های رودسر ، لنگرود و ماسال در وضعیت خطرناک کرونایی قرار دارد.به گزارش مهر گیلان – ۳شهرستان گیلان در وضعیت خطرناک کروناییبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان ؛ استاندار گیلان امروز در شصت و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه ۱۳ شهرستان کشور […]

استاندار گیلان اعلام کرد : شهرستان های رودسر ، لنگرود و ماسال در وضعیت خطرناک کرونایی قرار دارد.
به گزارش مهر گیلان – ۳شهرستان گیلان در وضعیت خطرناک کروناییبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان ؛ استاندار گیلان امروز در شصت و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه ۱۳ شهرستان کشور در وضعیت پرخطر کرونایی قرار دارد افزود : شهرستان های رودسر ، لنگرود و ماسال در لیست شهرستان های پرخطر قرار دارد که مردم این ۳ شهرستان باید دستور العمل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.
ارسلان زارع با اشاره به اینکه رنگ آبی به رنگ بندی های کرونایی اضافه شده است گفت : شهرهایی که از ۱۰۰ هزار نفر آن تنها ۲ نفر مبتلا به کرونا باشند و سیر ابتلا به کرونا در آن نزولی باشد به رنگ آبی در می آیند.
وی گفت : در این شهرها همه مشاغل و اصناف فعال است و تنها محدودیت تردد شبانه در آن از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح اجرا می شود.َ
استاندار گیلان همچنین از مردم خواست همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از دورهمی های خانوادگی که عامل اصلی ابتلا به کروناست پرهیز کنند.
فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این نشست با اشاره به اجرای طرح غربالگری سردار سلیمانی گفت : پیشرفت اجرای این طرح در گیلان ۹۰ درصد است و ۱۰ درصد باقی مانده مربوط به شهرستان رشت و بخش مرکزی است که به زودی به اتمام می رسد.
سردار محمد عبدالله پور افزود : با اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مبتلا به کرونا شناسایی و قرنطینه خانگی شدند.
ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم از بستری شدن ۷۰ بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته خبر داد و گفت : ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.