وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید گیلان گفت : ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید تاکنون پرداخت شده است. به گزارش مهر  گیلان مهندس نعمت‌زاده در این نشست که صبح امروز سالن اجتماعات شهید انصاری در استانداری گیلان  با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی کشور […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید گیلان گفت : ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید تاکنون پرداخت شده است.

%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8cبه گزارش مهر  گیلان مهندس نعمت‌زاده در این نشست که صبح امروز سالن اجتماعات شهید انصاری در استانداری گیلان  با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی کشور و معاونین وزیر برگزار شد گفت : تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۱۶ هزار واحد کوچک و متوسط در سراسر کشور پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت تسهیلات رونق تولید فقط توزیع پول نیست گفت : به منظور بررسی نحوه‌ی هزینه کرد تسهیلات دریافتی، نظام شفاف نظارتی طراحی شده است تا مبالغ پرداخت شده در خدمت تولید و ایجاد اشتغال باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب درخوص  رونق تولید صنایع خرد و متوسط گفت : پس از تأکیدات ایشان همکاری نهادهای مختلف در زمینه‌ی پرداخت این تسهیلات سرعت گرفت.

وی با اشاره به اهتمام دولت در بخش احیای واحدهای نیمه راکد و افزایش ظرفیت واحدهای کنونی گفت : امیدواریم با توجه به روندی که در پیش گرفته‌ایم بتوانیم در نزد رهبرمعظم انقلاب و مردم سرافراز باشیم.

مهندس نعمت‌زاده همین با بیان اینکه با ابلاغ دستورالعمل راه‌اندازی کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید، مجموعه‌ی فعالیت‌های این بخش در استانها از هدفمندی خاصی برخوردار شد گفت : در اجرای این طرح بار سنگینی بر دوش استانداران بود و بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد وقت آنان صرف مسائل مرتبط با رفع موانع تولید شد.

وی با بیان اینکه در استان گیلان در زمینه‌ی رفع موانع تولید جزء همکاری چیز دیگری ندیدیم گفت : از استاندار گیلان که از استانداران موفق هستند به دلیل نتایج مثبت  این کارگروه تشکر می‌کنم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۹ واحد صنعتی خرد و متوسط گیلان  ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد : از این تعداد ۵۵۹ واحد در قالب طرح رونق تولید و ۲۹۰ واحد نیز از منابع داخلی بانک‌ها تسهیلات دریافت کردند./انتهای پیام