- فرماندار رشت با اشاره به بستری بیش از ۴۲۰ کرونایی در بیمارستان های این شهرستان، گفت: گروه های سنی ۴۰ تا ۶۰ سال بیشترین افراد درگیر با کرونا هستند.

به گزارش مهر گیلان -علی فتح اللهی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان رشت با اشاره به شرایط سختی کرونایی استان به ویژه این شهرستان، اظهار کرد: طی ۱۷ ماه گذشته بارها شاهد جهش‌های مختلف کرونا بودیم.

وی با بیان اینکه کرونا تمام فعالیت‌ها و روابط انسان‌های را تحت الشعاع قرار داده است، گفت: برای مقابله و کنترل این ویروس نیازمند مشارکت همه مردم و دستگاه‌ها هستیم.

فرماندار رشت در ادامه با تأکید بر لزوم در کنترل این ویروس هم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و هم رعایت جدی پروتکل‌های بسیار مهم و حائز اهمیت است، افزود: در این مدت کادر درمان و پرستاران و دستگاه‌های خدماتی نهایت تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های در سطح کشور به ویژه در استان گیلان، آن را یکی از عوامل اصلی اوج گیری دوباره کرونا عنوان و اضافه کرد: شهروندان باید با دقت و جدیت شیوه نامه‌ها و دستور العمل ها را رعایت کنند و در کنار آن نیز باید به روند واکسیناسیون سرعت بیشتر بدهیم.

فتح اللهی با بیان اینکه عدم مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌ها قطعاً شرایط را سخت‌تر خواهد کرد، گفت: واکسیناسیون زمانی شرایط را بهبود خواهد داد که ۷۰ درصد مردم را تحت پوشش قرار دارد که در حال حاضر این میزان ۱۳ درصد در سطح کشور است و تا آن زمان موظف به رعایت دستور العمل های بهداشتی هستیم.

تزریق ۱۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در رشت

وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌ها به آغاز فعالیت‌های اقتصادی و بهبود شرایط نیز کمک خواهد کرد، ادامه داد: اگر اهتمام و مشارکت همگانی وجود نداشته باشد یقیناً با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

فرماندار رشت تأکید کرد: ادامه این روند علاوه بر افزایش مشکلات اقتصادی، هزینه‌های بهداشتی و درمانی را نیز افزایش داده و شرایط را برای همگان سخت خواهد کرد.

وی در ادامه به وضعیت شهرستان رشت اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های شهرستان بستری هستند، گفت: گروه‌های سنی ۴۰ تا ۶۰ سال بیشترین درگیری با کرونا را دارند.

فتح اللهی با بیان اینکه بستری‌های روزانه از تعداد ۷۹ به ۱۱۹ نفر رسیده است، افزود: در زمینه واکسیناسیون نیز روزانه چهار هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در شهرستان رشت تزریق می‌شود.

وی به پیش بینی مراکز تزریق واکسن در مناطق مختلف رشت اشاره و اظهار کرد: پایگاه‌های خودرویی با استقبال خوبی مواجه شده که این پایگاه از دو به ۴ پایگاه افزایش پیدا می‌یابد.

فرماندار رشت افزود: در مجموع از ابتدای آغاز واکسیناسیون در شهرستان رشت تاکنون ۱۲۰ هزار دُز واکسن تزریق شده است.