مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان در زمینه اهدای خون با گروه o منفی برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور فراخوان داد. به گزارش  مهر گیلان ،  مدیر گروه پزشکی انتقال خون استان امروز گفت : با توجه به شرایط  بحرانی در غرب کشور از شهروندان واجد شرایط با همه گروه های خونی به ویژه […]

مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان در زمینه اهدای خون با گروه o منفی برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور فراخوان داد.

به گزارش  مهر گیلان ،  مدیر گروه پزشکی انتقال خون استان امروز گفت : با توجه به شرایط  بحرانی در غرب کشور از شهروندان واجد شرایط با همه گروه های خونی به ویژه گروه خونی o منفی دعوت می کنیم برای کمک به مصدومان زلزله زده خون اهداء کنند.
دکتر گیتی ایزدی پور با اعلام آمادگی انتقال خون گیلان برای ارسال خون و فرآورده های خونی به مناطق زلزله زده غرب کشور افزود: شهروندان نوع دوست می توانند برای اهداء خون به  مراکز اهدای خون سراسر استان مراجعه کنند.
وی با تاکید بر اینکه گروه خونی o منفی دهنده همگانی است افزود: این گروه خونی را می توان بدون نیاز به انجام برخی آزمایش های سازگاری به تمامی بیماران و سانحه دیدگان تزریق کرد بنابراین در شرایط بحرانی اولویت پذیرش افرادی هستند که دارای گروه خونی o منفی باشند.
مدیر گروه پزشکی انتقال خون گیلان گفت : داشتن کارت ملی ، حداقل ۱۸ سال سن  ،  ۵۰ کیلوگرم وزن و مبتلا نبودن به بیماری‌های قلبی و ریوی جدی از شرایط اولیه اهدای خون است./ انتهای پیام  / صدا و سیما