رشت- نخستین همایش ملی «سالمندی» با محوریت توانبخشی و فیزیوتراپی در سالمندی، در دانشکده پزشکی رشت، برگزار می شود. به گزارش مهر گیلا ن ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نخستین همایش ملی «سالمندی» با محوریت توانبخشی و فیزیوتراپی ۲۰ و ۲۱ آبان ماه سال جاری در رشت برگزار می شود. […]

رشت- نخستین همایش ملی «سالمندی» با محوریت توانبخشی و فیزیوتراپی در سالمندی، در دانشکده پزشکی رشت، برگزار می شود.

به گزارش مهر گیلا ن ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نخستین همایش ملی «سالمندی» با محوریت توانبخشی و فیزیوتراپی ۲۰ و ۲۱ آبان ماه سال جاری در رشت برگزار می شود.

اهمیت تحرک، توانبخشی اختلالات عصبی، توانبخشی اختلالات عضلانی و اسکلتی، توانبخشی پیشگیری، توانبخشی تنفسی و اختلالات متابولیک، توانبخشی اصلاح ساختاری، توانبخشی پوکی استخوان، توانبخشی روانی- شناختی، توانبخشی جامعه نگر، توانبخشی اجتماعی، توانبخشی معنوی و مناسب سازی محیطی در سالمندی، مهمترین محورهای این همایش ملی است.

 این همایش با حضور جمعی از صاحبنظران، مسئولان وزارت بهداشت، نمایندگان استان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پزشکی رشت، برگزار می شود.

هدف اصلی از برگزاری این همایش تبیین ضرورت تأسیس دانشکده توانبخشی در استان گیلان و معرفی بیشتر رشته های توانبخشی به مسئولان استانی و دانشگاهی است.

همایش سالمندی به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار می شود و دارای امتیاز باز آموزی است.انتهای پیام /مهر