مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان بدلیل تصمیم فرماندهی سپاه پاسداران آستانه اشرفیه در تغییر محل برگزاری رزمایش سالانه این نیرو از سرهنگ پاسدار حسن فیضیان تشکر کرد. ‎به گزارش مهر گیلان ،در پی تصمیم فرمانده سپاه آستانه اشرفیه در تغییر محل برگزاری رزمایش سالانه این نیرو که در محدوده آستانه اشرفیه و پارک ملی […]

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان بدلیل تصمیم فرماندهی سپاه پاسداران آستانه اشرفیه در تغییر محل برگزاری رزمایش سالانه این نیرو از سرهنگ پاسدار حسن فیضیان تشکر کرد.
به گزارش مهر گیلان ،در پی تصمیم فرمانده سپاه آستانه اشرفیه در تغییر محل برگزاری رزمایش سالانه این نیرو که در محدوده آستانه اشرفیه و پارک ملی بوجاق برگزار می شود ، قربانعلی محمدپور از سرهنگ پاسدار حسن فیضیان تشکر و قدردانی کرد.
‎مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان در این باره گفت با توجه به وضعیت منحصر بفرد پارک ملی بوجاق و مهاجرت انواع گونه های پرندگان به این منطقه بکر ، برگزاری رزمایش میتوانست آسیب جدی به حضور این پرندگان و برهم خوردن تعادل زیستی این منطقه را فراهم کند . قربانعلی محمدپور اضافه کرد به همین دلیل پس از اعلام این موضوع به فرماندهی سپاه آستانه اشرفیه ، فرماندهی این سپاه با تاکید بر رعایت ملاحظات زیست محیطی و حفظ محیط زیست منطقه ، دستور تغییر محل برگزاری رزمایش سالانه گردانهای (الی بیت المقدس) را صادر کرد .
‎محمدپور افزود این تصمیم درست قطعا در حفظ امنیت پرندگان مهاجر و محیط زیست این پارک تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و باعث خرسندی همه دوستداران و دست اندرکاران محیط زیست خواهد شد .
‎مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در پایان گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی همانگونه که همیشه با رشادتهای خود از مردم و میهن اسلامی دفاع نموده است میتواند در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حفظ محیط زیست این کشور و در جهت بهبود آن گامهای بزرگ و موثری بردارد .
‎پارک ملی بوجاق منطقه‌ای حفاظت‌شده دربندرکیاشهراستان گیلان است. این منطقه نخستین «پارک ملی خشکی ـ دریایی» ثبت‌شده در ایران محسوب می‌شود و ۳۲۶۰ هکتار وسعت دارد که شامل تالاب و اراضی جلگه ای است .
‎این پارک همه ساله میزبان گونه های مختلف پرندگان مهاجر نظیر انواع غاز ها و مرغابی ها، قو ، پلیکان ، فلامینگو و دیگر گونه های در خطر انقراض میباشد و محیط بانان این منطقه بطور شبانه روزی از آن حفاظت میکنند ./انتهای پیام