وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس از دو هفته دیگر آغاز می شود. علی اصغر فانی گفت: برای توزیع شیر در مدارس امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۴۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه ها و ۱۵۰ میلیارد نیز از اعتبارات آموزش و پرورش است. وی افزود: […]

وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس از دو هفته دیگر آغاز می شود.

405855_168

علی اصغر فانی گفت: برای توزیع شیر در مدارس امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۴۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه ها و ۱۵۰ میلیارد نیز از اعتبارات آموزش و پرورش است.
وی افزود: با توجه به اعتبارات و با اولویت بندی تلاش می کنیم شیر را در مدارس ابتدایی تا متوسطه دوم توزیع کنیم.

وی از ابلاغ طرح جدید رتبه بندی معلمان به مدارس خبر داد و افزود: طرح رتبه بندی طبق مصوبه دولت ویژه معلمان است ولی ما امسال در حال پیگیری هستیم که با هماهنگی با سازمان مدیریت ۴۰ تا ۵۰ هزار نیروهای خدماتی مدارس را نیز مشمول طرح رتبه بندی کنیم.

فانی به کاهش آمار دانش آموزان ترک تحصیلی اشاره کرد و گفت: پارسال ۷۶ هزار دانش آموز ترک تحصیل کرده شناسایی و وارد مدرسه شدند و ما در صدد هستیم جلوی مبادی بی سوادی را بگیریم.
وی افزود: امسال نزدیک به ۱۳ میلیون دانش‌آموز در سامانه ثبت نامی آموزش و پرورش ثبت و در مدارس نام نویسی کرده اند که این میزان افزایش خواهد یافت./انتهای پیام