۱۰:۴۱:۴۹ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجتمع فناوری های پیشرفته پزشکی در گیلان افتتاح شد

مجتمع فناوری پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور معاون تحقیقات فناوری وزارت بهداشت، رییس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت و ریاست، اساتید و جمعی از مسوولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افتتاح شد.

به گزارش   مهر گیلان  ، هدف از راه اندازی این مجتمع، تجمیع شرکت های دانش بنیان، هدایت و رهبری آنها جهت اهداف سازمانی در راستای سیاست های وزارت متبوع است.

در مجتمع فن آوری های پیشرفته، مراکز تحقیقاتی در حوزه های فناوری سلامت، ستادها و کارگروه های فعال در حوزه های فن آوری نیز حضور دارند و یکی از اهداف مهم مجتمع در آمد زایی و ایجاد ثروت دانش بنیان برای دانشگاه بوده که از مصادیق فعالیت های مربوط به اقتصاد مقاومتی می باشد. مرکز فناوری های پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۱۵ واحد و هسته فناور بوده که تعدادی از هسته های فناور آن موفق به تولید محصولاتی شده اند که یا برای اولین بار در دنیا و یا در کشور ارایه شده و در حال حاضر موفق به انعقاد چندین مورد تفاهم نامه همکاری باسازمان های مرتبط شده است. مجتمع فناوری های پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی گیلان با نظارت و حمایت همه جانبه رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تخصیص ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  از اول مهر ماه سال ۱۳۹۶آغاز به کار کرده است.

از پروژه های محصول محور این مجتمع می توان به مواردی مانند: محلول ضد عفونی کننده مبتنی برنانو فناوری، نگهدارنده ضد سرطان مواد غذایی، نانو مکمل های غذایی، داروی گیاهی ضد فشار و دستگاه گوارش، عامل بند آوری خون مبتنی برنانو فناوری، کیت تشخیص کیفی و کمی متانول و کیت تشخیص جوش شیرین در نان اشاره کرد./ انتهای پیام

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین ها
تابناك وب