رشت-امام جمعه رشت با اشاره به اعتراض به حق مردم منطقه سراوان درباره وضعیت اسفناک زباله، برضرورت اهتمام، تعامل وهمکاری ویژه همه مسئولان گیلان برای حل هرچه سریعتر معضل این منطقه تأکید کرد. به گزارش مهر گیلان ، آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نمازجمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه هنوز […]

رشت-امام جمعه رشت با اشاره به اعتراض به حق مردم منطقه سراوان درباره وضعیت اسفناک زباله، برضرورت اهتمام، تعامل وهمکاری ویژه همه مسئولان گیلان برای حل هرچه سریعتر معضل این منطقه تأکید کرد.

به گزارش مهر گیلان ، آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نمازجمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از زوایا و حقایق اسارت خاندان امام حسین(ع) برای آحاد جامعه بیان نشده است، اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع) مبارزه و مقابله با هرگونه بدعت و تحریف بود.

وی با بیان اینکه اسارت خاندان امام حسین(ع) موجب شناخته شدن بسیاری از بدعت ها شد، افزود: بنی امیه شهادت امام حسین(ع) و اسارت خاندانش را برای مشروع جلوه دادن اعمال خود، مشیت الهی می دانند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه امروز بسیاری از حکومت های غیر مردمی برای مشروع جلوه دادن اعمال خود هر اتفاقی را مشیت الهی اعلام می کنند، گفت: حادثه منا و بی کفایتی آل سعود در مدیریت مناسب مناسک حج نمونه ای بارز از این ادعا است.

وی با بیان اینکه سرنوشت هیچ ملتی تغییر نمی یابد مگر به خواست و اداره خود آنها، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی نیز با خواست اراده ملت و رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و تدبیر و درایت مقام معظم رهبری به عزت رسیده و آن را حفظ می کند.

آیت الله قربانی در ادامه به موضوع اعتراض به حق مردم منطقه سراوان درباره معضل تجمع زباله اشاره و تصریح کرد: همه مسئولان مکلف به رفع این مشکل در کوتاه ترین زمان هستند.

وی حل این مشکل را منوط به تعامل و همکاری همه دستگاه ها و مسئولان استانی و نمایندگان گیلانی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: متاسفانه هنوز بعد از ۱۳ سال از بازدیدی که از این منطقه صورت داده ام وضعیت تغییری نکرده است.

امام جمعه رشت تأکید کرد: با توجه به اینکه منطقه سراوان پیشانی استان گیلان است، بوی تعفن و منظره نازیبای تجمع زباله در این منطقه به چهره استان خدشه وارد کرده و باید هرچه سریع تر این لکه ننگ پاک شود.

وی همچنین با اشاره به مبارزه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مناظره دو نامزد این کشور برای تصدی پست رئیس جمهور، گفت: کشوری که مدعی مهد دموکراسی جهان است با این مبارزات انتخاباتی نشان داده که به کجا سقوط کرده است.

آیت الله قربانی در ادامه با مقایسه فرآیند برگزاری انتخابات در ایران وآمریکا، قوانین انتخاب در ایران را مناسب و مطلوب اعلام و تأکید کرد: انتخابات ایران نشان دهنده پیشرفته بودن کشورمان در امر برگزاری است./انتهای پیام /مهر